0
Your Cart

Arsenal porazil Brentford 1:0 a postoupil do čtvrtého kola EFL Cupu.

Hráči v dresu Arsenalu

Ve včerejším třetím kole Anglického ligového poháru hostil červeně oděný Arsenal Brentford v zápase nejzajímavějších momentů utkání. V prvním poločase zápasu se gólem útočníka Nelsona, který oblékal fotbalové dresy Arsenal s číslem 24, ujal Arsenal brzkého vedení a na konci poločasu vedl 1:0. V druhém poločase se Arsenal dostal do vedení 1:0 a v závěru utkání se mu podařilo vyrovnat. Ve druhém poločase Brentford posílil svůj útok, ale nikdy se mu nepodařilo prolomit obranu Arsenalu, a tak zápas skončil 1:0. Arsenal tak úspěšně postoupil do čtvrtého kola EFL Cupu.

Na začátku zápasu Arsenal v 8. minutě rychle vyrovnal! Špatnou přihrávku obránce Brentfordu vystihl Nketiah v dresu s číslem 14, který poté předvedl skvělou asistenci, po níž se Nelson snadno prosadil a pomohl Arsenalu k vedení 1:0.

V 19. minutě vytvořil Brentford zmatek, když se dostal ke střele zpoza pokutového území a Mbemovu střelu zblokoval Kenyo Tomoyasu, který byl v sestavě. Ve 31. minutě zaútočil Jorginho, který nosí dres Arsenalu s číslem 20, a Smith Rowe se dokázal prokličkovat kolem několika obránců, načež se pokusil vystřelit na branku, ale brankář se s tímto ohrožením popral. Ve 33. minutě vyslal Nketiah z pravé strany přesnou diagonální přihrávku, kterou Havertz, jenž v této sezóně obléká právě dres Arsenalu, obdržel a pokusil se vystřelit, míč však z brankové čáry odklidil obránce.

Na konci prvního poločasu Arsenal dočasně vedl nad Brentfordem 1:0.

Na začátku druhého poločasu se hra vyvíjela ostřeji a fanoušci u postranní čáry byli vzrušení, zejména ti v dresech Arsenalu bouchali do gongů a bubnů a mávali v rukou vlajkami týmu Arsenal. Díky emocím publika oba hráči agresivně útočili, ale skóre se jim změnit nepodařilo. V 50. minutě vystřelil z dálky zpoza pokutového území Noel Gow z Brentfordu, ale míč byl zblokován. V 57. minutě podnikl Brentford protiútok a následná střela Onyeka se neujala. V 62. minutě se z levé strany pokutového území prosadil Hickey, ale míč zblokoval Ben White, který měl na sobě dres Arsenalu s číslem 4. V 63. minutě se po centru Hickeyho dostal k míči Ben White, ale jeho pokus byl sražen do zámezí.

Brentford byl blízko vyrovnání v 65. minutě, kdy Visser dostal míč do pokutového území, ale jeho střela se odrazila od tyče. V 68. minutě Arsenal provedl střídání, ze hřiště odešli Ben White a Sagoo a na hřiště přišli Zinčenko v dresu s číslem 35 a Jesus v dresu s číslem 9. V závěru utkání se Arsenal dostal do vedení. Arsenal se málem prosadil v 70. minutě, kdy Havertzova přihrávka z levé strany byla velmi přesná, ale Nelsonova rána šla těsně vedle branky.

V 75. minutě se do hry zapojil z levé strany Jesus a Nketiah se pokusil o střelu z malého úhlu, ale brankář hrozbu opět zneškodnil. V 77. minutě vystřelil zpoza šestnáctky Onyeka, ale brankář se vrhl a míč vyrazil. V 78. minutě vstřelil Brentford branku, ale ta byla uznána jako ofsajdová, a tudíž neplatná.

Arsenal nakonec Brentford na jeho hřišti porazil 1:0 a úspěšně postoupil do čtvrtého kola EFL Cupu. Nebyl to dokonalý zápas, ale pro fanoušky Arsenalu bylo konečné vítězství i tak potěšením pro ty, kteří mu fandí a nosí jeho fotbalové dresy komplety levně.

Pokud i vy rádi sledujete fotbal, který tým si získá vaši podporu?