Your Cart
0
Your Cart

Dramatické vítězství Realu Madrid 3:2 nad Almerií v napínavém souboji s VAR

V zápase plném kontroverzí a dramatických situací dosáhl Real Madrid strhujícího vítězství 3:2 nad Almerií, která se nachází na dně tabulky La Ligy. Poté, co Real Madrid v poločase prohrával 2:0, se díky penaltě Juda Bellinghama, hráče s číslem 5 v Real Madrid Domácí Dres, a zásahu Daniho Carvajala z 99. minuty dočkal vítězství, které Almerii zlomilo srdce a zpochybnilo roli systému VAR.

Zápas začal pro Real Madrid jako noční můra. Almeria, která stále hledá své první ligové vítězství, ohromila Bernabéu dvěma klinickými góly: Largie Ramazani udeřil brzy a Edgar Gonzalez před přestávkou vypustil ohromující volej. Ve druhém poločase se však karta dramaticky obrátila díky třem klíčovým zásahům VAR, které vyzněly ve prospěch Realu Madrid.

Bellinghamova penalta vrátila hosty do vedení, než Vinicius Jr., oblékající fotbalové dresy komplety levně Realu Madrid s číslem 7, vyrovnal. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, Bellingham se opět postavil k penaltě a hlavou rozhodl o vítězství Realu Madrid, které mu zajistil Carvajal.

Díky této výhře ztrácí Real Madrid na vedoucí Gironu v tabulce La Ligy pouhý bod, ale zápas zastínila kontroverze kolem VAR. Šéf Almerie Gaizka Gaitano byl vyloučen poté, co vyjádřil svou nespokojenost s nařízenou penaltou a tvrdil, že jeho tým si zasloužil od hry více. Almeríja hrála odvážně a odhalila díry v obraně Realu Madrid, zejména díky chybám Nacha a Bellinghama.

Trojice Almerie ve složení Ramazani, Marezi a Arribas dělala Realu Madrid velké problémy. Klíčovou roli sehrál také kapitán Lucas Robertone, který navzdory zranění otevřel skóre zápasu. Přestože nakonec nevyhráli, svým výkonem dokázali, že ani proti španělským gigantům nejsou žádní lenoši.

Pro Real Madrid představuje výhra tolik potřebnou vzpruhu po vypadnutí v Copa del Rey s Atléticem Madrid. Trenér Carlo Ancelotti však bude vědět, že existují oblasti, které je třeba zlepšit, zejména děravá obrana, protože se blíží náročné období, v němž čekají klíčové zápasy s Gironou a Atléticem Madrid.