Your Cart
0
Your Cart

Paris Saint-Germain nadále vede Ligue 1 díky výhře 2:0 na hřišti Lensu

V 18. kole Ligue 1 se 14. ledna 2024 odehrál ostrý zápas, v němž Paris Saint-Germain vyzvalo na domácí půdě Lens. Zápas byl zároveň přímým dialogem mezi mistrem a vicemistrem minulé sezóny.

Krátce po zahájení zápasu utrpělo Paris Saint-Germain sergio ramos dres ránu. V 7. minutě rozhodčí nařídil penaltu poté, co byl Danilo Pereira při bránění faulován v pokutovém území. Donnarumma se však na Frankowského pokutový kop vrhl.

Po odpískání penalty se Paris Saint-Germain příliš netrápilo a nadále si udržovalo iniciativu hry. Ve 30. minutě poslal Mbappé přímý kop na Balcorru, který se dostal do šance na jeden dotek a skóroval – 1:0 pro Paris Saint-Germain.

Po získání vedení Paris Saint-Germain útočilo ještě bezohledněji. Ve 45. minutě byl Barcola podražen Greditem, který po zhlédnutí opakovaného videozáznamu dostal červenou kartu.

Lens zůstal s jedním mužem v poli a mohl se pouze pasivně bránit. Paris Saint-Germain mělo ve druhém poločase několik šancí ke skórování, ale nedokázalo je využít. Až v poslední minutě zápasu se trefil Mbappé a zpečetil výhru.

Paris Saint-Germain nakonec zvítězilo nad Lens 2:0 a připsalo si tak čtyři výhry v řadě ve všech soutěžích. Tým nadále vede tabulku Ligue 1 s náskokem šesti bodů před druhým Lens dětský dres neymar psg.

Výkon Paris Saint-Germain v tomto zápase byl pozoruhodný. Tým se v prvním poločase ujal vedení a ve druhé půli využil početní převahu k převzetí kontroly nad zápasem. Hráči jako Mbappé, Barcola a Dembele hráli dobře.

Díky této výhře se Paris Saint-Germain přiblížilo k titulu v Ligue 1. Tým si bude muset udržet dobrou formu, aby si titul zajistil co nejdříve.