Your Cart
0
Your Cart

Manchester United předčasně končí s domácí porážkou 0:3 s Newcastlem

Dne 2. listopadu 2023 se hrálo čtvrté kolo anglického ligového poháru na domácí půdě Manchesteru United proti Newcastlu. Manchester United v tomto zápase utrpěl neúspěch, když se mu nepodařilo vytvořit si žádnou hrozbu. Zatímco celek Newcastlu svou tichou koordinací překonal branku Manchesteru United, Almiron, Hall a Willock branku Manchesteru United překonali v tomto pořadí. Manchester United v červených fotbalové dresy levně nakonec prohrál 0:3, ze zápasu předčasně odešel a do dalšího kola EFL Cupu se nekvalifikoval.

Po necelé minutě zápasu se v souboji zranil Taggart z Manchesteru United a nahradil ho Almiron. Přestože se ani jedna strana nedokázala na začátku zápasu dostat do pokutového území soupeře, hra se poté rozhořela a strhla se urputná bitva. První střelu na branku si Manchester United připsal ve 12. minutě, kdy Garnacho přihrál z levé strany a Anthony vybídl ke skórování Casemira, jeho přízemní střela levou nohou však byla zblokována a branku Newcastlu neohrozila. O dvě minuty později měl Willock po faulu na Casemira možnost volného přímého kopu, ale Ritchieho křížná střela ohrožení nepřinesla. Ve 21. minutě podnikl Newcastle úspěšný protiútok před branku. Bohužel Ritchieho střela z dálky levačkou šla lehce nad břevno.

První gól zápasu padl ve 28. minutě, kdy Manchester United posílil svůj útok, Reggie Long v dresu Manchesteru United připravil přihrávku pro Mounta, který se snažil prosadit, ale byl odstaven od míče Lievrementem z Newcastlu. Livlaments vyvezl míč do předbrankového prostoru a rozehrál přímý kop na Almirona, který se vložil do přihrávky a střelou levačkou poslal Newcastle do vedení 1:0. V závěru utkání se domácí hráči dostali do vedení.

Almiron a Willock založili útok dva na dva na levé straně, Willock přešel s míčem do pokutového území, Maguire hlavičkou neposlal míč ven z branky a Hall střelou do vzduchu zvýšil vedení Newcastlu na 2:0. V závěru utkání se Almiron dostal do vedení, ale jeho střela byla nepřesná.

V prvním poločase hráči Manchesteru United posílili útok, Willock pronikl dovnitř a poté vystřelil z dálky, ale úhel střely byl příliš vysoký; Darrottova střela z dálky vyklouzla; Mountovu střelu z dálky zpoza pokutového území Dúbravka vyrazil, tyto útoky branku Newcastlu neohrozily, nejčervenější poločas utkání skončil, Manchester United 0:2 Newcastle ztrácí dva body.

Na začátku druhého poločasu byla obrana Manchesteru United opět prolomena Newcastlem. Amrabat byl při přenášení míče středem hřiště okraden o míč Jolingtonem, Willock se s míčem natlačil dopředu a vypálil přesnou střelu k tyči, kterou Onana nedokázal zachránit, a Newcastle vedl 3:0.

Přestože si ani jedna strana ve zbytku zápasu nevytvořila žádnou hrozivou útočnou šanci, Manchester United zakončil své tažení EFL Cupem domácí prohrou 0:3 a předčasným odchodem. Díky tomuto zápasu můžeme všichni vidět vynikající výkon Newcastlu a nedostatečnost Manchesteru United v útočné fázi. Tři střelci Newcastlu, Almiron, Hall a Willock, hráli dobře a vyhráli zápas pro svůj tým, zatímco Manchester United bude muset v nadcházejících zápasech hledat zlepšení. Tento zápas poslouží jako cenná zkušenost, která pomůže týmu Manchesteru United lépe se připravit na nadcházející výzvy. Doufejme, že tým Manchesteru United oživí svou morálku a nezklame fanoušky, kteří nosí Fotbalové Dresy Manchester United!