Your Cart
0
Your Cart

Čtyři body náskok! Inter Milán 2:0 Lecce

Inter Milán si 24. prosince 2023 domácím vítězstvím 2:0 nad Lecce upevnil vedení v čele Serie A a na druhý Juventus ztrácí čtyři body.

Inter Milán začal zápas agresivním útokem. Obrana Lecce však byla neprostupná a Interu cestu ke skórování zablokovala. Ke konci prvního poločasu však volný přímý kop změnil průběh utkání. Hakan Çalhanoglu v fotbalové dresy komplety levně Interu našel přesným nákopem Biska, který si vyskočil a hlavou poslal míč do branky, čímž prolomil nerozhodný stav pro modročerné.

Ve druhém poločase se Lecce snažilo vyrazit do protiútoku ve snaze vyrovnat. Pevná obrana Interu Milán však soupeři ztěžovala průlom. V 78. minutě zápasu se hráči Interu Milán dočkali souhry. Arnautović obdržel přihrávku od svých spoluhráčů a patou uklidil míč k Barellovi do pokutového území. Barella v klidu dotlačil míč do prázdné branky a opět zvýšil vedení na 2:0 a zpečetil výhru svého týmu.

Inter díky této výhře zvýšil svůj náskok na čtyři body, a přestože Juventus také vyhrál, rozdíl mezi oběma týmy zůstal čtyřbodový. Navzdory vítězství budou muset modročerní zůstat ostražití, protože jakýkoli náznak polevení v nabité lize by mohl znamenat smazání náskoku.

Rozhodujícími momenty zápasu byly Bisekova hlavička a Barrerův gól. Bisek krásnou hlavičkou dostal svůj tým do vedení a psychicky zlomil odpor soupeře. Přesná trefa Barelly byla tím nejdůležitějším, co posílilo sebevědomí hráčů.

V zápase zářily také dresy Interu Milán, které se staly nejpřitažlivějším prvkem na hřišti. Fanoušci hrdě nosili dresy Interu Milán a byli svědky vítězství svého týmu. Inter Milán bude i v budoucnu čelit dalším výzvám a tým si bude muset udržet vysokou úroveň týmové práce a individuálních výkonů.